W śląskim familoku

PCK+KD+MKiDN-web
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kultura Dostępna w Powiatowym Centrum Kultury

W śląskim familoku – taki tytuł nosi projekt kulturalny, który będzie realizowany od sierpnia do grudnia w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich w ramach Programu Kultura Dostępna finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przedsięwzięcie skierowane jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjalnych i licealnych z Gminy Strzelce Opolskie i Jemielnica. Na projekt składa się cyklu wyjazdów i warsztatów tematycznych do Muzeum Historii w Katowicach, Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu na warsztaty Tańca Górnośląskiego, Kopalni Guido i Szybu Maciej w Zabrzu, do teatru Nowego w Zabrzu oraz do Chaty Kawuloka w Istebnej. Zarówno wycieczki, jak i warsztaty będą miały na celu poznanie współczesnych zjawisk i przemian zachodzących w kulturze Śląska Opolskiego, Górnego oraz Cieszyńskiego. Dzieci będą zwiedzać, przeprowadzać wywiady, oglądać spektakle, poznawać twórców, aktorów, pisarzy związanych ze Śląskiem. Na zajęciach odbywających się w PCK uczestnicy zapoznają się z wpływem kultury śląskiej na język, literaturę, muzykę, teatr i architekturę.

Uczestnicy podczas wyjazdów zbiorą materiał, który złoży się na krótkie reportaże radiowe o współczesnej kulturze Śląska. Fragmenty reportaży pojawią się w „Powiecie Strzeleckim”.

Zachęcamy dzieci i młodzież od 10 lat do zapisywania się na cykl warsztatów i wyjazdów. Startujemy 10 września! Liczba miejsc ograniczona.

Do pobrania: Regulamin i karta zgloszeniowa, plik pdf


 

W_Slaskim_familoku-web