W ogrodzie kultury – zakup sceny plenerowej oraz wyposażenia

PCK+MKiDN
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


W związku z otrzymaniem dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w pierwszy piątek miesiąca lipca w ogrodzie Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich powstała mobilna scena plenerowa.

konstrukacja dachu widok z góry

 

Ta stabilna konstrukcja aluminiowa doposażona została parę dni temu w profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy, w związku z czym PCK jest już w pełni przygotowane do organizacji pierwszych plenerowych wydarzeń edukacyjnych i artystycznych. A to stanie się już niebawem, a dokładnie 30 sierpnia o godzinie 18.00. W dniu tym bowiem w ogrodzie naszego Centrum odbędzie się koncert „W Krainie Operetki i Musicalu”, podczas którego swoim talentem zachwycać będzie Sabina Olbrich-Szafraniec – solistka Opery Śląskiej w Bytomiu.

dach scena w całej okazałości

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich otrzymało dofinansowanie na zakup mobilnej sceny plenerowej wraz z wyposażeniem ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury Priorytet 3 Infrastruktura domów kultury.

Realizacja projektu pn.: “W ogrodzie kultury – zakup sceny plenerowej oraz wyposażenia” umożliwi zakup przenośnej sceny plenerowej z zadaszeniem, podestem scenicznym, schodami; oświetlenia; nagłośnienia oraz akcesoriów, które zainstalowane zostaną w ogrodzie Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich na czas organizacji imprez plenerowych. Zakup wyposażenia wzbogaci ofertę Centrum, ułatwiając mieszkańcom społeczności lokalnej dostęp do kultury, a także pozwoli lepiej zagospodarować posiadaną powierzchnię ogrodową. Nowoczesna scena plenerowa wzmocni infrastrukturę  Centrum oraz umożliwi realizację jego celów statutowych.