Fotorelacja

20 maja br. na sali widowiskowej Powiatowego Centrum Kultury miał miejsce panel dyskusyjny pn.: “Polska oczami obcokrajowców – w 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej”. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat różnic kulturowych, obyczajowych i mentalnych pomiędzy Polakami, Czechami, Hiszpanami i Włochami. Podczas spotkania nie zabrakło tematów kulinarnych, związanych z funkcjonowaniem urzędów i administracją w reprezentowanych przez gości krajach Unii Europejskiej, czy też dotyczących polskiej gościnności i poczucia humoru.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom: Paolo Cozza, Conrado Moreno, Jiři Byčkov za udział w panelu i przybliżenie młodzieży powiatu strzeleckiego sytuacji w jakiej znajduje się wiele obcokrajowców odwiedzających i zamieszkujących nasz kraj.

Dziękujemy również Partnerom projektu, tj. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, Szkole Tańca Line Studio oraz Powiatowi Strzeleckiemu, a także współorganizatorowi – Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu.